Blacha radzi

Blog Blachy

16
No
Dezodoranty zagrożenie?
16.11.2016 11:53

Dezodoranty szkodzą, czy nie?
Nie stosuję tego wynalazku tak często jak dawniej, i co walę, może nie pachnę tak intensywnie i to wszystko, trzeba się często myć to lepsze.

Ale zadajcie se pytanie, z jakiego powodu homo sapiens wali pod pachami, czemu male dzieci nie śmierdzą? No chyba, że zrobią, k…ę ale to inna baśń.  Pierwsza sprawa to, co to jest pot? Jaką funkcję wypełnia w naszym ustroju przez miliony lat kreowany przez ewolucję i po co natura zaopatrzyła nas w taki mechanizm? Oprócz dostosowywania ciepłoty ciała, z potem wyrzucamy toksyny, kwas mlekowy, nadmiar sodu, mocznik. To tak w ogólności. To znaczy pocenie się jest jednym z sposobów organizmu na czyszczenie. Przykry woń ma dwa podłoża, główny naturalny to rozkład potu przez bakterie, drugi frustrujący zapach potu sam w sobie ( potężna ilość toksyn i zakwaszony organizm).
A co robią dezodoranty? Abstrahując od tego, że zawierają perfumy to mają jeszcze całą górę specyfików chemicznych, które wywołują zasklepienie porów potowych. Czyli takie korki, albo zakrętki. Wszystko, co organizm w naturalny sposób chce wydalić na zewnątrz zostaje w środku.  To tak jakby przy rozwolnieniu zatkać sobie odbyt i problem z głowy nic nie wali, fajnie nie? Jedynie jony srebra, lub srebro nanocząsteczkowe nie wydaje się być szkodliwe, i coraz częściej pojawia się w dezodorantach.
Trucizny tymczasem nadal krążą w organizmie, temperatura ciała nie jest korygowana prawidłowo, nie mówiąc już o chemikaliach przenikających z dezodorantów do organizmu. W ostatnim czasie przeczytałem o doświadczeniach pani dr Philippa Darbre. Badała ona skład tkanek raka piersi, i okazało się, że zawierają one duże liczbie trujących środków konserwujących - parabenów, które wciąż powszechnie używane są w kosmetykach. Może to być jedno z faktycznych czynników zwiększających niebezpieczeństwo zachorowalności kobiet na raka piersi, macicy, i nawet raka skóry. 
Opcja należy do nas, myć się, co dziennie kilka razy pod pachami (najlepiej wodą), zdrowo żywić albo stosować chemię i jedynie ładnie pachnieć i posiadać białe i czarne koszulki bez plam.
By

 

Comments


Free website powered by Beep.com
 
The responsible person for the content of this web site is solely
the webmaster of this website, approachable via this form!