Blacha radzi

Blog Blachy

Napendy dremela na akumulator

Najmniejszy z linii akumulatorowych miniszlifierek Dremel 7700. Zaopatrzony w akumulator niklowo kadmowy o mocy 7,2V. Delikatne, dopracowane urządzenie znajdzie zastosowanie w pracach amatorskich i rzemieślniczych. Służy do grawerowania, czyszczenia i znaczenia z użyciem małych frezów i narzędzi polerskich.

Miniszlifierka Dremel 8000 to niezmiernie wygodne i dopracowane pod każdym calem akumulatorowe elektronarzędzie. Zostało wyposażone bezstopniową regulację prędkości z górnym bardzo wysokim pułapem prędkości 35000  obr/min. Dzięki użyciu akumulatora litowo jonowego można nim pracować zawsze bez konieczności cyklicznego doładowania. Ponad to akumulator można bez ryzyka uszkodzenia doładowywać w dowolnej chwili. Polecany do prac profesjonalnych i amatorskich.

Kolejna mini szlifierka Dremel 8100. Nieznacznie mniejszy silnik niż model 8000, ale również litowo jonowy, z całą pulą zalet. Szlifierka utrzymuje moc przez długi czas mimo braku ładowania, akumulator wystarczy naładować w godzinę. Ponad to Dremel 8100 został wyposażony w nakrętkę EZ znacznie usprawniającą zakręcanie i odkręcanie narzędzi. I płynną regulację prędkości.

Najbardziej rozbudowane urządzenie akumulatorowe Dremel 8200. Silny silnik o dużej sprawności, plus akumulator o znacznej pojemności z zabezpieczeniem elektronicznym, pozwoli na niezwykle wydajną pracę. Cięcie znacznych grubości lub frezowanie zgrubne nie będzie już stanowiło problemu. Dremel 8200 posiada jedno godzinną ładowarkę, bardzo fajny wyłącznik obrotów i samohamujący silnik.

 

Opis miniszlifierek Dremela z napędem 230V

Dremel  Najmocniejszy i najbardziej rozbudowany rodzaj miniszlifierki Dremel 4000. Innowacją jest przełącznik obrotów, z elektroniką pozwalającą na perfekcyjną moc nawet przy małych obrotach. Skuteczny silnik o dużej sprawności pozwoli na wykorzystanie większych tarcz, do cięcia i do szlifowania.

W największym stopniu pewny model mini szlifierki Dremel 3000. Dopracowany wyłącznik obrotów efektywny silnik o mocy 130 W, wiele sprzedanych sztuk. Jest co prawda słabszy od typu 4000, ale jeżeli potrzeba coś istotnie niezawodnego to trzeba wybrać Dremel 3000. Tak jak do każdego modelu Dremela, współgrają do niego wszystkie przystawki i akcesoria.

Jeden z najstarszych modeli Dremel 200. Od tego się wszystko zaczęło. Model 200, został na jakiś czas cofnięty z sprzedaży, ale zapewne cieszył się tak znacznym uznaniem że firma postanowiła wprowadzić go na nowo. Poza tym ma szansę konkurować z tanimi mini szlifierkami. Wyposażony w silnik 125 W, daję radę w pracach grawerskich i z wałkiem giętkim. Szlifierki aku opisane na stronie http://sklepdremel.pl/

 


Rodzaje i typy końcówek do polerowania

Wspomniany asortyment Dremela służy do wygładzania i czy też satynowania powierzchni. Jest to końcowy etap obróbki powierzchni, zwany w technice wykańczającym. W zależności od potrzeb, mają klienci do wyboru: końcówki polerskie elastyczne, filce polerskie i różnego rodzaju szczotki do czyszczenia.
Pierwszy asortyment to gumowe elastyczne końcówki polerskie. Idealne do polerowania wstępnego. Niebieskie końcówki są wykorzystywane do obróbki wykańczającej mosiądzu, stali gatunkowej, w tym nierdzewki, złota i srebra. Opcjonalnie szkła i wyrobów z kryształu oraz większości kamieni stosowanych w jubilerstwie lub domowej produkcji biżuterii. Usuwają doskonale wszelakie zadziory, grady i polerują rysy. Dlatego że są plastyczne nie pękają i nie kruszą się. Należy tylko pamiętać, żeby na niskich czy wysokich obrotach nie czyścić nagminnie ostrych krawędzi, bo guma może sie szybko zużyć.
Następna ciekawa grupa to filc polerski. Tradycyjny naturalny filc wykonany z wełny łowiecek o średniej gęstości. Kapitalny do wygładzania prawie wszystkich rodzajów metali w tym złota i wszystkich materiałów ceramicznych. Nadaje się również do wygładzania twardych gatunków drzewa i tworzyw sztucznych, ale bez pasty polerskiej. walce filcowe plus pasta do polerowania i możemy z brzydkiej nawierzchni sprawić piękne lustro.
Następna rodzina to szczotki polerskie. Nie są one precyzyjnie osprzętem do polerowania, raczej do przygotowania powierzchni pod polerowanie. Lub jak w przypadku szczotek szczecinowych można nimi nadawać połysk stosując pastę polerską. Szczotki potrafią jednak wygładzić powierzchnię, ale nie jest to obróbka ścierna, raczej docieranie, wygładzanie ostrych krawędzi, ścieranie rdzy i pozostałości farby lub innych zanieczyszczeń. Do srebra i złota nadają się szczotki mosiężne. Nie rysują one powierzchni, bo są bardziej miękkie. Odrębna grupa to szczotki z inoxu. Albowiem w swoim składzie nie zawierają siarki to nie powodują wtórnej korozji. Jest jeszcze inne wykorzystanie szczotek, o którym niesłychanie mało się pisze. Jest to fakturowanie drzewna, lub jak kto woli postarzanie. Operacje przeprowadza się wzdłuż słojów drewna. Efekt jest niesłychanie atrakcyjny warto spróbować. Więcej o końcówkach na http://sklepdremel.pl/index.php/koncowki-polerskie

 

Freziki do Dremela

Frezy ze stali szybkotnącej o przeróżnych zarysach. Nadają się do roboty w materiałach takich jak drewna twarde, różnego rodzaju plastiki i metale miękkie, aluminium, mosiądz, brąz, miedź. Świetnie naostrzone z profilowaną krawędzią skrawającą, frezy błyskawicznie i dokładnie nacinają wgłębienia profilują nawierzchnie pozostawiając ładną płaszczyznę. Zalecane obroty wymienione na opakowaniu.

Frezy do grawerowania to nowa grupa frezów Dremela, wykonana z stali szybkotnącej. Nader malutkie główki o różnych kształtach nadają się do różnego rodzaju prac grawerskich. Półprodukty obrabiane to: drewna egzotyczne, tworzywo sztuczne, i metale kolorowe, różne mosiądze, stopy aluminium.

Frezy węglikowe wykonane są z nadzwyczaj trwałych węglików spiekanych. Dremel wyrabia je w różnych kształtach. Nadają się zarówno do usuwania zgrubnego jak i precyzyjnego. Są nader trwałe i funkcjonalne w pracy. Nadają się do skrawania stali konstrukcyjnej, spawów, stali hartowanej, metali kolorowych i ich stopów, do złota i srebra, stali nierdzewnej, twardych żywic epoksydowych i poliestrowych.


Frezy węglikowe zębate, do prędkiego i wstępnego usuwania materiału. Choć są niesłychanie trwałe to z powodu na niesymetryczne ostrza przydają się do obróbki laminatów, drewna egzotyczne, tworzyw sztucznych, gumy, miękkich metali i płytek ceramicznych z fajansu i gliny.


Frezy kształtowe. To takie mini frezy napotykane w dużych elektronarzędziach jak frezarki górno wrzecionowe. Wytworzone z stali szybkotnącej z dwoma ostrzami ułożonymi równolegle. Przez co nadają się do frezowania obrysów, ale tylko z użyciem przystawki. Frezami można pracować w drewna egzotyczne, płytach wiórowych laminowanych, sklejkach i innych materiałach drewnopodobnych.

 


Free homepage created with Beep.com website builder
 
The responsible person for the content of this web site is solely
the webmaster of this website, approachable via this form!